Kosmetyki NIOD – moja opinia

NIOD - Copper Amino NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex Niod kosmetyki Niod sklep

Od kilku lat korzystam z rutyny pielęgnacyjnej opartej o produkty The Ordinary (toniki kwasowe i witamina C to moje must have). NIOD jest kolejną marką koncernu Deciem, o której od dawna głośno jest w Stanach, a ostatnio staje się coraz bardziej popularna także w Polsce.
Niestety ma ceny dużo wyższe niż The Ordinary, więc mimo ciekawości, długo się opierałam, by coś wypróbować. Ceny uzasadnia fakt, że kosmetyki NIOD mają dużo wyższe stężenia składników aktywnych oraz wykorzystują najnowsze wyniki badań do tworzenia swoich receptur. W związku z tym, jak twierdzi producent, mają być alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Jestem po 30-tce i z zabiegów medycyny estetycznej nie korzystam, ale przyda mi się profesjonalne wsparcie w pozbyciu się przebarwień i zmniejszeniu kurzych łapek ;-). Dałam więc szansę NIOD i zamówiłam trzy produkty, które na stronie DECIEM miały najlepsze opinie i były polecane do mieszanej i wrażliwej skóry.

Od kilku tygodni moja rutyna pielęgnacyjna z składa się z:

  1. NIOD Copper Amino Isolate Serum 2:1
  2. NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex (MMHC)
  3. Na to nakładam krem z filtrem + makijaż, lub w dni bez makijażu serum NIOD Hydration Vaccine

Zacznę od serum Copper Amino Isolate Serum 2:1 z kompleksem miedzi.

serum Copper Amino Isolate Serum 2:1 z kompleksem miedzi Niod sklep Niod opinie

Opakowanie:
Produkt przychodzi w eleganckim, czarnym kartoniku, zamknięty w dwóch buteleczkach z ciemnego szkła, jedna z aktywatorem, druga z serum. Przed użyciem trzeba je ze sobą połączyć. Podoba mi się pipetka, która ma stożkowatą końcówkę i idealnie dozuje każdą kroplę produktu. Serum jest bardzo wydajne i nic się nie marnuje przy aplikacji.

Konsystencja i zapach:
Serum ma niebieski kolor i wodnistą konsystencję. Nie jest tłuste. Wchłania się błyskawicznie. Zapach nie należy do przyjemnych. Jest nieco octowy, ale po nałożeniu na skórę, dość szybko się ulatnia.

Działanie:
Serum zawiera wysokie stężenie kompleksu peptydów miedzi, naturalnie występujących w ludzkim organizmie, których ilość z wiekiem spada. Kupiłam je z myślą o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowym i ujednolicającym koloryt cery. Działanie widać już po kilku dniach używania. Cera jest rozświetlona i nawilżona, a podkład dłużej utrzymuje się na twarzy. Co mnie najbardziej zaskoczyło, serum wyraźnie zwęża pory.

Producent zaleca stosować następnie w kolejności Serum Multi-Molecular Hyaluronic Complex MMHC2.

Opakowanie:
Butelka z ciemnego szkła z wygodną i praktyczną pipetką, ze stożkową końcówką, identyczną jak w CAIS.

Konsystencja i zapach:
Wodnista, przezroczysta, ale nie żelowa (jak w innych tego typu produktach). Jest to pierwsze serum z kwasem hialuronowym, które całkowicie się wchłania i nie roluje się, co znacząco uprzyjemnia jego używanie. Zapach jest chemiczny, ale bardzo subtelny, prawie niewyczuwalny.

Działanie:
Serum zawiera aż 15 różnych form związków hialuronowych o różnej masie cząsteczek, co sprawia, że jego działanie jest dogłębne i bardzo skoncentrowane. Używałam wcześniej tańszych serum z kwasem hialuronowym, które bardzo lubię, ale szczerze mówiąc, to jest po prostu lepsze. Począwszy od lekkiej konsystencji i tego, że błyskawicznie się wchłania, po sposób nawilżenia, który nie jest powierzchowny i krótkotrwały. Serum działa regenerująco, widać gołym okiem, że poprawia strukturę skóry, tam gdzie jest ona sucha. 

Najkrócej używam serum NIOD – Hydration Vaccine, które ma zapobiegać utracie wody w naskórku. Opiszę je więc w następnym poście, gdy mu się lepiej przyjrzę. Póki co, mogę tylko powiedzieć, że jego konsystencja i działanie są dla mnie sporym zaskoczeniem.

Podsumowując, myślę, że kosmetyki NIOD są stworzone dla dojrzałej i problematycznej cery. Kosztują sporo, ale i tak o wiele mniej niż zabiegi medycyny estetycznej, a pozwalają uzyskać widoczne efekty. Będę kontynuować używanie i aktualizować wpisy z efektami po dłuższym stosowaniu. Póki co, uważam je za dobrą inwestycję w zdrową i młodo wyglądającą skórę :-).

Dostępne na https://cosibella.pl/.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *