BASICLAB – świetne składy w dobrej cenie.

Ostatni rok to dosłownie wysyp polskich marek oferujących kosmetyki naturalne. Moja praca polega na tym, aby w tym tłumie wyłowić perełki, które trafiają w potrzeby osób wybrednych, ale i świadomych, które chcą dbać o zdrowie i młodość skóry, a nie wyrzucać pieniędzy na puste obietnice. Jedną z marek, z którymi współpracuję zawodowo, ale i używam osobiście jest Basiclab.

Wyróżnia ją połączenie bezpiecznych składów z wykorzystaniem wiedzy dermatologicznej o skuteczności działania poszczególnych formulacji👌 . Jest to przykład marki, która stawia na szczerość i uczciwość, co skutkuje wysoką jakością produktów i bardzo przyzwoitymi cenami. Ich formuły zostały stworzone tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. W produktach do twarzy nie ma dodatków zapachowych – mają przede wszystkim widocznie działać, bez zbędnej chemii. Produkty dedykowane są skórze wrażliwej i wymagającej.

Kombo pielęgnacyjne, które stosuję od kilku miesięcy to Basiclab Esteticus Nawilżenie i Rozświetlenie czyli serum z czystą formą witaminy C –  Ascorbic Acid w stężeniu 15% oraz Basiclab Esteticus Serum z czystym retinolem 2%, koenzymem Q10 i skwalanem.

Serum Basiclab z ascorbic acid 15% nakładam rano po przemyciu twarzy tonikiem lub hydrolatem. Odczekuję 15 min. ze względu na niskie ph i nakładam naturalny krem z filtrem spf 50 (Aromatica – Aloe Mineral Sunscreen SPF50).  W związku z wysokim stężeniem witaminy C oraz kwasu ferulowego serum posiada specyficzny, chemiczny zapach. Mówiąc wprost nie pachnie ładnie, ale można się do tego zapachu przyzwyczaić. Tak jak pisałam wcześniej, cała linia Esteticus ma możliwie krótkie składy, bez dodatków zapachowych. Ja wychodzę z założenia, że jeśli produkt jest skuteczny i robi to co obiecuje producent, to nie musi pachnieć :).

Serum Basiclab z retinolem 2% ma postać olejkową, ale szybko się wchłania. Stosuję go na noc, na umytą, stonizowaną skórę. Na to nakładam cienką warstwę odżywczego kremu (np: A.Florence, Rich Cream). Wbrew pozorom nie tworzy to tłustej warstwy, gdyż krem pomaga wchłonąć się serum olejkowemu. Rano skóra wygląda zdrowo i jędrnie. Ewentualne wypryski szybciej się goją. W dni kiedy nie stosuję retinolu staram się porządnie nawilżać skórę podczas wieczornej pielęgnacji (najlepsze są maski w kremie z takimi składnikami jak: niacynamid, hialuronian sodu, aloes, prebiotyki). Na dzień obowiązkowo krem z filtrem SPF 50. Używanie retinolu przerywam na czas dużej ekspozycji na słońce (od maja do września).

Pamiętajmy, że podczas stosowania retinolu w tak wysokim stężeniu nie należy aplikować żadnych peelingów mechanicznych ani chemicznych!

Czy można stosować witaminę C z retinolem?

Witaminy C w czystej formie (ascorbic acid) i retinolu nie łączymy ze sobą i nie nakładamy po kolei. Zastosowane jednego produktu po drugim nie przyniesie żadnych efektów, ponieważ retinol unieszkodliwi przeciwrodnikowe właściwości witaminy C, czyli po prostu ją utleni i sprawi, że przestanie działać. Jednak z powodzeniem możemy stosować te składniki tego samego dnia o różnych porach: witaminę C rano, aby skorzystać z jej antyoksydacyjnych właściwości, a retinol na noc (co 1-3 dni). Obydwa składniki mają udowodnione działania stymulujące produkcję kolagenu w skórze, więc wzmacniają swoje działanie . To naprawdę najlepszy duet pod względem skuteczności antyoksydacyjnej i widocznych efektów anti-aging!

O tym jak stosować retinol i o mojej zeszłorocznej kuracji: https://missnatural.pl/2019/10/retinol-dzialanie-stosowanie-efekty/

Podsumowanie:
Zarówno retinol, jak i ascorbic acid to jedne z niewielu składników kosmetycznych, których działanie jest potwierdzone wieloletnimi, niezależnymi badaniami. Dlatego nawet jesteś minimalistką, a zależy Ci na ładnej, jędrnej i promiennej skórze, to postaw właśnie na te dwa składniki i używaj ich zgodnie z zaleceniami.

Dostępność i ceny:

https://www.ceneo.pl/basiclab_retinol2%

https://www.ceneo.pl/basiclab serum z witaminą C

 

 You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *